Etappeplaats Diegem

Machelen is een gezellige Vlaamse gemeente aan de rand Brussel en vlak aan de grootste luchthaven van het land. Het loont de moeite om deze bijna 1.150 hectare grote gemeente beter te leren kennen. Twee prachtige gemeentelijke parken met daarin heel wat sportinfrastructuur zijn de groene longen van onze gemeente. Aan de rand van de twee dorpskernen, Machelen en Diegem, liggen heel wat bedrijventerreinen die tientallen internationale hotels, bedrijven en grote handelsvestigingen huisvesten. Deze bedrijven zorgen voor heel wat jobs in onze gemeente.

Met zijn 13.000 inwoners is Machelen tevens een zeer actieve gemeente. Een honderdtal verenigingen zorgen in alle domeinen van de vrije tijd voor de nodige recreatie, jeugdopleiding en competitie. En met een van de laagste aanslagvoeten in de personenbelastingen in Vlaanderen (4%), is Machelen ook een goedkope gemeente om in te wonen. Er bestaan bovendien talrijke initiatieven inzake sociale huisvesting, zowel door de sociale huisvestingsmaatschappij, de gemeente als het OCMW. "Vlaams, sociaal en ondernemend" is de Machelse slogan en wie deze gemeente beter leert kennen, beseft dat dit een dagdagelijkse realiteit is in Machelen.